0. Kvailys
Pagrindinės Kvailys kortos reikšmės
- Vaikas.
- Kvailumas, naivumas.
- Lengvabūdiškumas, neatsakingumas.
- Neskiria gėrio nuo blogio.
- Šventojo atvaizdas – veidas – kaukė.
- Atvaizdas.
Plačiau
Raideris Vaitas laikė Kvailį svarbiausia korta Taro kortų kaladėje. Tai matyti bent jau todėl, kad jo iliustruotoje Taro knygoje šiai kortai skirtas didžiausias teksto kiekis (lyginant su kitų kortų aprašymu).
Kaip visada, Kvailio korta tarsi galvosūkis. Plunksna ant personažo skrybėlės, lazda, krepšys, apsnigtos kalnų viršūnės, šuo, ir daugelis kitų dizaino elementų kurie suteikia beveik begalinę interpretavimo galimybę. Galbūt todėl, kad Kvailys yra nulinis Didysis arkanas. Nulis – kišenėse švilpia vėjai, galvoje … ir t.t.
Kvailio korta – minkšta, lengvabūdiška, laiminga, naivi, nerūpestinga. Ja negalima pasitikėti kai sprendžiami rimti klausimai. Ant jos sunku pykti. Tai gali reikšti vaiką, poreikį organizuoti šventes, kvailioti, pasilinksminti. Labai dažnai ji reiškia, kad žmogus nesuprato, nepagalvojo apie savo veiksmų padarinius.
Iš pradžių Kvailio korta reiškė kvailelį, tikrų tikriausią kvailį tikrąja ta žodžio prasme.
Dauguma žmonių keistai mano, kad jie nėra kalti dėl visų savo bėdų. Tačiau Kvailio korta klausiant „Kokia yra mano problema?”, pateikia paprastą aiškų ir glaustą atsakymą – „Tu esi kvailys!”.
Bet kuris žmogus gali būti kvailys kai susiduria su naujos jam neįprastos užduoties sprendimu ir veikia standartiniais metodais. Kvailiui net netopteli mintis, kad reikėtų apskaičiuoti savo veiksmų pasekmes, atsižvelgti į tai, kad žmonių elgesys ir aplinkybės gali neatitikti to, kaip jis tai supranta.
Kvailumas nėra vienintelė išskirtinė Kvailio savybė. Naivus vaikas vienas jo pagrindinių vaidmenų. Poetui naivumas kelia nuostabą ir padeda rašyti puikius kūrinius, tačiau banko direktoriui būti naiviu visai kas kita. Viena iš Kvailio kortos reikšmių – vaikas. O pas vaikus nėra moralės supratimo, jie neskiria blogų ir gerų veiksmų. Vaikas gali gailėti gyvūno ir tuo pačiu metu jį spausti savo glėbyje taip, kad gali ir sužeisti. Dažniausiai analizuojant Kvailio kortą vaikiškas žiaurumas paliekamas kažkur pasąmonėje, tačiau šios savybės pamiršti nereikėtų.
Kvailys yra lengvabūdis ir neatsakingas. Jis lengvai dalina pažadus, ir netgi nuoširdžiai tiki, kad jis juos įvykdys. Jis nemeluoja, jis tiesiog pamiršta apie šiuos pažadus, pakeisdamas juos naujais pomėgiais.
Kvailys tai vidinis vaikas, kai kurie suaugę žmonės taip ir lieka viduje vaikais ir nesiruošia suaugti.
Kvailio korta dvipusė – paėmus vieną iš jos reikšmių „Laimingas žmogus“. Tai gali būti ir pastoviai besijuokiantis žmogus su dauno sindromu ir amžinai besijuokiantis Buda.
Kvailys yra kiekvienas mūsų, tai yra kaukės kurias mes užsidedame bendraudami su kitais žmonėmis. Kartais mes tai darome sąmoningai, tačiau dažniausiai priešingai.
Psichologinė būklė
Kortos psichologinė būklė – vaikas. Laimingas, esantis patogioje psichologinėje aplinkoje. Tačiau tuo pačiu metu Kvailys negali ilgą laiką susikoncentruoti į kokią tai problemą, lengvai praranda dėmesį ir persijungia į kitas užduotis.
Kvailio kortai būdingas infantiliškas elgesys.
Santykiai
Atvira – uždara korta.
Kvailys – atvira santykiams korta. Jis gerai jaučiasi bendraudamas, ir mano, kad kuo daugiau žmonių, tuo linksmiau.
Santykių intensyvumas.
Santykiai labai intensyvūs, tačiau – nerimti, nestabilūs, netvirti, lengvabūdiški. Lengvai formuojami ir taip pat lengvai transformuojami. Pasireiškia visas spektras emocionalių būsenų.
Santykių scenarijus: meilė, šeima, artimieji, darbas
Pagrindinis Kvailio elgesio scenarijus yra žaidimas. Viskas juokais, įskaitant ir santykius. Partneris suvokiamas kaip lėlė, žaislas. Kvailys dažniausiai vaidina tiek už save, tiek ir už partnerį. Veda į išgalvotą dialogą. Realūs faktai neturi jokios reikšmės, fantazijos yra daug svarbesnės. Kvailys žaidžia įvairius žaidimus. Malonius, juokingus, linksmus, žiaurius, pavojingus. Jis nemąsto apie savo veiksmų pasekmes.
Būrime, kuriant asmeninius santykius, meilėje Kvailys dažnai pasireiškia priklausomu, išlaikytiniu „Aš noriu ant rankyčių”. Tai gera pozicija tol, kol turite jaunystės žavesį, o tie kurie jus supa turi tėvišką instinktą. Bet ką darysi kai situacija pasikeis?
Kvailio santykiai su kitais žmonėmis yra labai panašūs į mažos mergaitės norą turėti mažą šuniuką. Pirmąsias dvi savaites šuniukas niurkomas iki mirties, o vėliau jis virsta našta ir rūpesčiu, kuris perduodamas kitiems šeimos nariams.
Su Kvailiu malonu atsipalaiduoti, linksmintis ir žaisti. Tačiau jo žodžiais negalima tikėti. Ir ne todėl, kad
jis ketina apgauti jus, bet todėl „Taip nutiko …”. Kvailys lengvai leidžia sau vadovauti. Ir stiprius, patikimus santykius su juo galima sukurti tik tuo atveju jei esate pasirengęs priimti Kvailį po savo sparneliu – visiškai kontrolei. Tačiau visuomet yra pavojus, kad jis paūgės ir sukels paauglišką sukilimą.
Darbo santykiuose gali būti ypač svarbu tai, kad šis žmogus gali pakelti kolektyvui nuotaiką, iš jo galima pasijuokti.
Sveikata
Gera. Vaikai kaip taisyklė sveikesni nei suaugę. Lengvabūdiškas požiūris į sveikatą, nesirūpina savo sveikata. Pagrindinis gydymo būdas – liga pati turi praeiti. Gydymo metodas – gydymo magija per lėles.
Verslas
Stabilumas, valdomumas.
Absoliučiai nestabili, prastai valdoma ir beveik nekontroliuojama korta. Padėtis yra labai dinamiška, kintanti, nes dėmesio vienoje pozicijoje išlaikyti ilgai negali. Kvaili, skuboti sprendimai, beprasmiški veiksmai. Daroma ne tai kas reikia, bet tai, ką diktuoja emocinė būklė.
Pajamų didinimo būdai.
Ši būklė sprendimą pasiūlo pati. Džiaugsmingas kūdikio noras turėti yra būdingas ne tik vaikams, bet ir daugumai suaugusiųjų. Kažkas ryškaus ir beprasmiško, kaip atrakcionų smulkmenos. Pardavėjo užduotis yra atspėti šį troškimą, o kartais – tiesiog įteigti. Kuo brandesnis „vaikas”, tuo geriau: žaislai suaugusiems yra labai brangūs. Tokiems klientams išrastos įvairios televizijos parduotuvės, realizuojančios „stebuklingąją” svajonę. Pardavimas patrauklus išoriškai, tačiau vienkartinis – kaip vienkartiniai žaislai. Ir su prefiksu SUPER, kad pinigai būtų išleisti su džiaugsmu ir malonumu.
Bendra finansų būklė ir kaitos tendencijos.
Pinigų yra, bet jie leidžiami nesąmonėms, kaprizingiems užmojams. Pasakyti, kad mėtomi pinigai kvailiems pirkiniams sukels katastrofą, finansinį žlugimą, tikrai negalime. Bet jei Kvailio laiku nesustabdys (tėvai, žmona, griežtas bosas), tai ateityje jis atsidurs labai suvaržytoje finansinėje situacijoje.
Teigiamas ir neigiamas kortos poveikis pajamoms.
Kvailas žmogus ir kvailys yra du skirtingi dalykai. Kvailio neriboja taisyklės, visuomenės nuomonė, jis leidžia sau daryti kvailus veiksmus. Linksmai, laisvai. Nebandydamas kažkam įtikti ar pakenkti. Ir kaip bebūtų keista, jis dažnai sugeba „kvailai praslysti”, kur protingi žmonės dažniausiai sustoja. Spontaniškai padarytas absurdiškas sprendimas gali būti naudingas verslui, atnešdamas emocinį pokytį į gamybinę rutiną. Bet dirbti tokioje situacijoje – sudėtinga! Tarybos posėdis taps madingu arbatos gėrimu, jei ne tik pavaldiniai, bet pats bosas bus kvailys.
Laikas
Greitis: 11/12.
Kaip? – Greitai.
Kada? – Tiesiog dabar.
Subjektyviai, – labai greitai, o objektyviai ne taip greitai kaip atrodo. Kaip vaikas.
Raktinės reikšmės
- Atradimas, pasaulio pažinimas
- Nesiskiria gėrio nuo blogio
- Karnavalinė kaukė
- Karališkasis kvailys
Raktiniai žodžiai
- Vaikas
- Infantiliškumas
- Kvailumas
- Palaimintas
- Lėlė
- Pramogos, linksmybės
Klausimai kuriuos reikėtų užduoti ištraukus Kvailio kortą
- Kas juokiasi iš tavo juokelių?
- Kas atrodo tau juokinga?
- Kas juokiasi iš tavęs ir iš ko tu juokiesi?
- Kokiose situacijose jautiesi kvailys?
Dienos korta – patarimas
Gyventi savo malonumui.
Korta kaip įspėjimas
Pamąstyti apie savo kvailystes.