Taurės
- Santykiai: Aš – tu
- Sfera: emocionali
- Stichija: vanduo
- Klausimas: malonu – nemalonu
- Raktinis žodis: emocijos
- Veiklos sritis: išorinė politika ir šventės, kultūrinis darbas
Vanduo, gali būti labai įvairios būsenos: ramus, audringas, siautulingas, švelnus, stovintis, tekantis, pelkėtas, prarūgęs, šviežias ir t.t. Panašiai kaip emocijos – jų daugybė.
Taurių rūšyje santykiai yra neformalūs – malonu ir nemalonu. Gali būti teisinga ir malonu, teisinga ir nemalonu, neteisinga ir malonu, neteisinga ir nemalonu, su šiais dviem žodžiais gali būti ir kiti įvairiausi deriniai. Taurės – Lazdų rūšies priešprieša. Vanduo ir ugnis. Jausmai, emocijos – moralės normos. Tai, kas patinka, ne visada gali būti moralu, o tai, kas yra moralu, nebūtinai turi patikti.
Taurių išskirtinė savybė – emocijų valdymas. Tai jos daro ne sąmoningai, o tarsi plauktų vandenyje: su srove, prieš srovę, žemyn, aukštyn.
Ką daryti, kai įplauki į sūkurį? Reikia atsipalaiduoti ir leisti nutempti jus į dugną. O tada kojomis atsispirti nuo dugno ir plaukti į paviršių. Kovodamas tik netenki jėgų. Taip yra ir su emocijomis, prasidėjo emocijų srautas – pasiduok joms. Atsipalaiduok, pajusk kodėl jos tempia tave žemyn, iš kur jos, kas jos, kaip jos, o tada pamiršk. Štai ką gali padaryti Taurės. Ir taip turėtų daryti kiekvienas, kai užvaldo emocijų srautas.
Žemiau išskirsime svarbiausias Lazdų rūšies sferas.
Emocionali sfera
Meilė ir neapykanta, įsižiūrėjus labai panašios emocijos. Meilė – abejingumas – neapykanta. Nereikėtų pamiršti tai, kad yra trys emocijų dalys: nulis, pliusas ir minusas. Artėju prie jūsų, tolstu nuo jūsų, lieku toje pačioje vietoje. Kai turime pasirinkimo galimybę prisiminkime, kad turime tris variantus. Tačiau, dažniausiai apie nulį pamirštame (jei bendraujant su kitu žmogumi jis jūsų nemuša, tai gali reikšti, kad jis blogai su jumis nesielgia, bet ar jo emocijos jums teigiamos ar jis jums abejingas, jūs to žinoti iš šio poelgio negalite). Labai sunku atskirti abejingumą nuo gerumo, jie tarpusavyje susiję.
Taurės pirmoje vietoje rodo emocijos dydį, jėgą (pozityvi ar negatyvi nesvarbu), o antroje vietoje emociją kaip ženklą. Sunkiausia su žmogumi dirbti kai jis yra abejingas, kai tik žmogus išreiškia kokias nors emocijas, nesvarbu – teigiamas ar neigiamas jis jūsų. Jam galima įsiūlyti bet ką, ir tai jums pasakys kiekvienas prekybininkas.
Kad kiltų kokios nors emocijos reikalingas objektas ir subjektas (žmogus tuo pačiu metu gali būti ir objektas, ir subjektas. Iš pozicijos aš, tu – objektas, iš pozicijos tu, aš – objektas ir atvirkščiai). Čia kyla ir emocijų šifravimo problema, emocijos gali nesutapti (vienas žmogus reiškia teigiamas emocijas, o kitas supranta jas kaip neigiamas). Emocijos negali kilti iki tol, kol nebuvo kontakto tarp subjekto ir objekto. Dažnas atvejis kai vienas žmogus myli kitą ir galvoja, kad tai yra abipusis jausmas. Gali būti įvairiai. Emocijos gali nesutapti nei kaip ženklas, nei kaip dydis. Narcizas – kur objektas, o kur subjektas? Narcizas yra subjektas, o atspindys objektas. Jis gėrisi savo atvaizdu, padalijo save į dvi dalis – čia aš, o čia mano atvaizdas.
Sudėtinga yra suprasti emocijas todėl, kad žmonės priskiria įsivaizduojamas emocijas objektui. Jei žmogus šypsosi, galime pamanyti, kad jis šypsosi mums todėl, kad jam patinkame. Tačiau jis ką tik gavo palikimą, o tai, kad šypsosi mums tik atsitiktinumas.
Jausmai neduoda teisių. – Aš tave myliu, tu privalai!
Didžiausia problema Taurių rūšiai – kaip gyventi, ar širdimi, ar protu. Kuo daugiau jausmų tuo mažiau proto. Ypač tai pasireiškia jaunystėje.
Liūdesys tai: nepakankamumas sensorinių dirgiklių arba perteklius sensorinių dirgiklių, kai žmogus jau išbandė viską ir niekas jo nebedomina. Malonumas kaip narkotikas, reikia vis didesnės ar kitokio poveikio dozės. Ir prasideda stiprių emocijų paieška. Jau špinatų nenoriu, šiandien valgysiu austres, ką čia dar suvalgius tokio egzotiško ir t.t. Seni malonumai jau nejaudina, reikia vis naujų, nepatirtų, daugiau.
Taurių rūšiai iškyla didelis pavojus gyventi vien tam, kad patirti malonumus. Malonumas valgyti, gerti, net ir skaityti, kaupti daiktus ir t.t. Malonumas tampa tikslu.
Kitos taurių rūšies apraiškos pamąstymui:
- Meilė, jos paieškos, mylėti širdimi, galiausiai pereina prie fetišo.
- Skausmas ir baimė – siaubo filmai.
- Orgazmas kaip mirtis.
- Sentimentalumas ir žiaurumas kaip dvi medalio pusės.
- Mirties šokis.
- Elojai – taurės retai gyvena realybėje, jie nenori matyti jokių blogų dalykų.
Bendravimas
Neformalus, paprastas bendravimas. Taurių rūšyje bendravimas iš malonumo, ne dėl reikalo.
Seksas
Neturi reikšmės myli ar nemyli. Taurėms nėra skirtumo tarp meilės ir sekso, tai tarsi sinonimai.
„Ar galiu mylėti dvi moteris vienu metu? (arba du vyrus)“
Taurėms toks klausimas nekyla. Vienoje poroje išgyveni vienas emocijas, o kitoje – kitas. Vienu metu būdamas skirtingose porose patiri skirtingas emocijas ir tiek.
Malonumas
Malonumas taurėms ne dėl kažko, o tiesiog, kad patiri malonumą. Monetų pasaulyje – nematerialu tolygu nerimta. Tačiau emocijos kurių nerealizuojame, jausmai kurių neišreiškiame gali sukelti problemas. Gali išsivystyti psichosomatika, jau nekalbant apie savižudybę. Yra keturios kortų rūšys, ir kiekvienai reikia skirti po 25%, nei mažiau nei daugiau.
Nestabilios emocijos
Emocijos pastoviai kintančios, šiandien patinka, ryt jau ne. Susijaudinimas pereina į slopinimą. Būsenos virsti viena į kitą gali per vieną sekundę. Taurėse reikia klausyti intonacijos, o ne žodžių.
Taurės suvokiamos kaip labai minkštos, vandens minkštumas reiškia jo silpnumą, ir tai yra klaida. Vanduo užtvankoje – ramus, bet jei užtvanka sugriūtų, vanduo taptų grėsmingas. Vandens būsena kaip ir emocijos kinta.
Vanduo nesuspaudžiamas. Jei bandote tai padaryti, vanduo prateka tarp pirštų. Vienaip ar kitaip, emocijos jūsų įtakai nepasiduoda, ir toli gražu ne visada žmogus gali valdyti savo, o juo labiau kitų žmonių emocijas.
Intuicija
Gali būti intuicija, aiškiaregystė, pojūtis.