Taro kortų reikšmės

8. Taurių aštuonakė

Pagrindinės Taurių aštuonakė kortos reikšmės

  1. Galimybė.
  2. Būtinybė mokėti (ar jūs pasiruošę mokėti už kilimą aukštyn?).
  3. Mygtukas žemyn – Žiurkių lenktynės.

Plačiau

Taurių aštuonakės Taro korta byloja apie galimybę „užkopti į kalną“, pagerinti savo padėtį, situaciją. Asocijuojasi su pačia judėjimo aukštyn pradžia, kuri turėtų pakelti žmogų į viršų. Taurių mostyje dvi kortos paliečia materialinę sferą – Taurių riteris ir Taurių aštuonakė. Tačiau jei Taurių riterio kortoje kalbama apie pelną, tai Taurių aštuonakės kortoje paliečiama vertės temą.

Būrimo metu kyla klausimas „ar verta man tai daryti?“ labai populiarus. Tačiau kortų požiūriu toks klausimas yra nekorektiškas. Įprastai žmogus turi omenyje ką jis gaus, o kortos atsako į klausimą – kiek sumokės už tai. Ar verta tai daryti? Taip, verta. Tai kainuos tiek ir tiek. Taurių aštuonakės korta rodo, kad, tinkamai sumokėjus, galima pakilti į viršų, pagerinti situaciją. Tipiškas klausimas – ar verta man mokytis anglų kalbos? Ir dar vienas tipiškas klausimas „ar verta susituokti?“ Nepriklausomai nuo to, ką turi omenyje klausėjas, kortos klausimą paverčia į kainą – „Kiek aš mokėsiu?” Daug protingiau būtų klausiančiajam užduoti klausimą – ką aš gausiu, jei išmoksiu anglų kalbą, ar mano išlaidos bus pateisintos?

Žmogus prieina kryžkelę. Vienas iš šviesoforų yra žalias. Tu GALI ten eiti. Bet ar REIKIA ten tau eiti? Viena vertus, korta sako, kad pakilimas į viršų galimas, jei tam esi pasiruošęs, įdėsi pakankamą kiekį pastangų.

Pažanga, pagal nutylėjimą suvokiama kaip kažkas teigiamo. Kopimas aukštyn yra tiesiogiai susijęs su situacijos pagerėjimu. Bet tai nėra faktas. Niekas gerai negyvena. Kažkas turi dideles skyles, o kažkas – mažus perliukus. Kilimas į viršų, kad ir ką tai reikštų, visai nereiškia situacijos pagerėjimo. Užtenka prisiminti Alisa stebuklų šalyje: „Kartais tam, kad išliktum vietoje, reikia bėgti kuo greičiau“. Korta tik informuoja apie galimybę kilti aukštyn, sukurdama iliuziją, kad tai jūsų padėties pagerėjimas. Taurių mostis – iliuzijų meistrai. Vadovaujantį tyrėją paskiria instituto direktoriumi. Bet instituto direktorius – ne mokslinės, o administracinės pareigos. Vietoj to, ką žmogus mokėjo ir mėgo daryti, jis verčiamas daryti tai, ko nemoka ir nemėgsta. Taip, jis pakilo pareigose, bet ar jam geriau?

Buriant dažniausiai korta sako, kad pakankamai sumokėjęs, įdėjęs pastangų žmogus turi galimybę pereiti į aukštesnį lygį. O ar pereis į aukštesnį lygi priklauso nuo to, ar pakaks noro įdėti pakankamai pastangų, resursų.
Ar įmanoma išmokti anglų kalbos per savaitę? Korta atsako – be jokios abejonės! Žinoma jei mokysiesi.
Jei mokysitės anglų kalbos negailėdami savęs – penkiolika valandų per dieną, septyniasdešimt penkias valandas per savaitę. Jei mokysitės anglų kalbos du kartus per savaitę po valandą, tai bus tik šimtas aštuonios valandos per metus. Skirtumas tarp studijų metus ir savaitės valandų nėra toks didelis. Tai viena. Antra. Klausime nenurodomas lygis, kaip gerai reikia išmokti anglų kalbą. Ir trečia. Bet kokiu atveju po septyniasdešimt penkių valandų intensyvių studijų anglų kalbos žinios negali nepagerėti, palyginti su ankstesniu lygiu.


Psichologinė būklė

Taurių aštuonakės kortoje pasireiškia manijos pavojus. Racionalų paskaičiavimą užkariauti viršūnę pakeičia emocinė aistra.
Šioje Taro kortoje žmogus nupieštas kalno papėdėje. Jis ką tik pradėjo savo kilimą. Šiuo metu emocinė manija niekaip nepasireiškė. Tačiau šis pavojus kortoje greičiausiai egzistuoja. Pvz.: Everesto užkariautojai. Puiki iliustracija išdidumo ugdymui.


Santykiai

Atvira – uždara korta.

Taurių aštuonakės Taro korta yra labai uždara. Žmogus yra susikoncentravęs tik į savo tikslo siekimą. Jis eina į viršų, ir tuo pačiu metu jo negali ir neturi blaškyti niekas kitas. Jis kyla vienas, todėl negalvoja ir nesijaudina dėl tų, kurie, jo požiūriu, atsidūrė šalimais.

Santykių intensyvumas.

Tai vidinė korta. Santykis tarp žmogaus ir jo tikslo. Užduotis iškelta, tikslas turi būti pasiektas bet kokia kaina. Kuo aukščiau žmogus kyla, tuo arčiau tikslo, tuo didesnis santykių intensyvumas.

Santykių scenarijus: meilė, šeima, artimieji, darbas

Taurių aštuonakės kortoje, realybės tunelis susiaurėja iki vieno, tiksliai apibrėžto tikslo. Į visus žmones žiūrima tik iš to, ar jie padeda, ar nepadeda pasiekti viršūnę.

Pavyzdys: rytietiška pasaka apie vaikiną, kuris kasė tunelius, ir merginą, kuri jam padėjo. Jokio sekso, jokios draugystės.

Darbo santykiuose korta rodo kryptingą žmogų, ketinantį daryti karjerą. Jei įmonė, kurioje jis dirba, negali jam užtikrinti karjeros augimo, jis garantuotai išeis. Taurių aštuonakėje žmogus dažnai pasirenka koncepciją „tikslas pateisina priemones“ kaip pagrindinį principą.


Sveikata

Taurių aštuonakės reikšmė sveikatos klausimais nereiškia, kad žmogus turi rimtų sveikatos problemų. Be to, ji nurodo, kad jei dabartinė situacija nėra labai gera, yra galimybė ją gerokai pagerinti, o tai lemia pagrindinė kortos reikšmė „gebėjimas pakilti į viršų“.


Verslas

Stabilumas, valdomumas.

Stabili ir valdoma situacija. Tūkstančio mylių kelionė prasideda nuo pirmo žingsnio, o žmogus šioje kortoje jį jau žengė. Tai antrojo žingsnio situacija – nėra jokių abejonių, nėra minčių, yra kontroliuojamas maršrutas ir tikslas. Tegul tai ir toli, bet su kiekvienu žingsniu vis artyn.

Korta kalba apie potencialias gerėjimo galimybes, jei asmuo ir toliau eis.

Pajamų didinimo būdai.

Šioje kortoje nėra konkrečių patarimų, kas tiksliai atneš pajamų. Bet labai tiksliai nusako veikimo metodą, sąlygas, aplinkybes, kurios leidžia priartėti prie tikslo. Kaip, o ne ką. Prieveiksmis, o ne veiksmažodis. Ramiai, metodiškai, saikingai, žingsnis po žingsnio, diena iš dienos. Nėra perkrovos, jėgos paskirstomos tolygiai.

Taip pat svarbu, kad šis kelias būtų vykdomas vieno žmogaus. Žmogus pats nustato maršrutą, praeina kontrolinius punktus, įveikia aplinkos pasipriešinimą, ir tai yra jo privalumas – jis į nieką neatsigręžia, nuo niekuo nepriklauso. Kalbama ne apie naujo kelio pasirinkimą, o apie ryžtą eiti jau pasirinktu.

Bendra finansų būklė ir pokyčių tendencijos.

Dabar finansinė padėtis nebloga. Bent jau yra lėšų tolimai kelionei. Tačiau, nusprendęs judėti į priekį, prie miglotų perspektyvų, yra tam tikra rizika – prarasti ar įgyti? Palikti viską kaip yra ar bandyti gauti daugiau? Korta nedaro pasirinkimo, ji įspėja – tai ne pramoginė kelionė, jokių nemokamų dovanų nebus. Tačiau prizas kelionės pabaigoje gali viršyti visus lūkesčius.

Teigiamas ir neigiamas kortos poveikis pajamoms.

Korta tikrai garantuoja puikų rezultatą. Pastangas vainikuos sėkmė, kad ir ką tai reikštų – pajamų gavimas, paaukštinimas, pelningo filialo atidarymas. Viskas bus gerai. Bet ne iš karto. Ne vienu prisėdimu.

Šioje kortoje slypi didelis neigiamas krūvis – baimė ir abejonės gali sugriauti bet kokias daug žadančias pradžias (įvairius „o jeigu?“): O jeigu nepavyks? O jeigu neapsimoka? Jėgų, pinigų, laiko – o jeigu staiga neužteks? Tačiau reikia atsiminti, kad šioje kortoje – einantysis kelią įveiks, o išlaidos grįš šimteriopai.


Laikas

Greitis: 3/12.

Kaip? – Lėtai.

Kada? – Neskubant, nuosekliai, su užlaikymu.


Raktinės idėjos

  • Susidomėjimo praradimas. Apatija.
  • Tylus išėjimas.
  • Ėjimas link naujo. Atsisakyti įprasto.
  • Ieškoti savo kelio.

Raktiniai žodžiai

  • Priežiūra
  • Išvykimas
  • Nusivylimas
  • Sociopatija
  • Nepasitenkinimas
  • Susvetimėjimas

Klausimai kuriuos reikėtų užduoti ištraukus Taurių aštuonakės kortą

  • Kokią viršūnę ketini užkariauti?
  • Ką tikiesi rasti viršuje?
  • Kaip labai esi pasiruošęs sunkiai kelionei?
  • Ar esi pasirengęs pereiti visą kelią vienas?

Dienos korta – patarimas

Būk pasiruošęs pakilimui.


Korta kaip įspėjimas

Ne kiekviena galimybė pakilti yra gera.


Parašykite komentarą